SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI ZA ROK 2015

Za nami siódmy rok funkcjonowania Stowarzyszenia Kobiet „Niebieska Zebra”, które swoją działalność publiczną rozpoczęło 22 maja 2009 roku. Chcielibyśmy podsumować  ostatni rok pracy Stowarzyszenia oraz podzielić się planami na rok 2016.

• Metryczka:

Pełna nazwa instytucji: Stowarzyszenie Kobiet „Niebieska Zebra”
Forma prawna: stowarzyszenie
Numer KRS: 0000329519
Numer NIP:  5632366525
Numer REGON: 060483641

Adres organizacji: I Armii Wojska Polskiego 49, 22-175 Dorohusk, tel. 82 566 10 12

• Zarząd Stowarzyszenia Kobiet „Niebieska Zebra” wybrany podczas Walnego Zebrania 30.03.2015r.

1. Marta Biesiada - prezes

2. Bernadetta Czyżewska - wiceprezes

3. Anna Grzywna - sekretarz

4. Danuta Skiba - skarbnik

KOMISJA REWIZYJNA

1. Ewa Popek - przewodnicząca

2. Ewa Matczuk - członek

3. Małgorzata Rogala - członek

Zawarte porozumienia o współpracy:
LGD Ziemii Chełmskiej
GOKiT w Dorohusku

Misja i cele Stowarzyszenia

Misją naszej organizacji jest propagowanie inicjatyw społecznych, których głównym zadaniem jest aktywizacja intelektualna, fizyczna, kulturalna ludzi we wszystkich grupach wiekowych, umożliwiająca ciągły ich rozwój, budowanie i odbudowywanie samodyscypliny i odpowiedzialności za swoje postawy, a przez to wzmacnianie poczucia ich własnej wartości i godności.

Naszymi odbiorcami i beneficjentami są mieszkańcy Gminy Dorohusk.

Oferta Stowarzyszenia dedykowana jest czterem grupom tj. dzieciom i młodzieży, dorosłym oraz osobom niepełnosprawnym. Nasze cele statutowe realizujemy poprzez organizowanie wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych, społecznych i sportowych oraz świadczenie szeroko rozumianej pomocy dzieciom, młodzieży, dorosłym i osobom niepełnosprawnym.

Źródła finansowania

Działalność Stowarzyszenia finansowana jest ze składek członkowskich.

Członkowie Stowarzyszenia

Stan na dzień 16.03.2016- 40 członków.

Inicjatywy i akcje w roku 2015

1. Chętnie służyłyśmy pomocą i wsparciem przy organizacji i w trakcie trwania Pikniku Rodzinnego 31.05.2015r. Podczas tej kulturalnej imprezy promowałyśmy Stowarzyszenie Kobiet „Niebieska Zebra”.
  2. Niebieskich Zeberek nie zabrakło w tym roku na XIX Nadbużańskim Święcie Pszczoły, które odbyło się 7 czerwca na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie.
  3. Członkinie Stowarzyszenia Kobiet „Niebieska Zebra” dołączyły do reprezentacji Gminy Dorohusk biorącej udział w XVIII Turnieju Gmin „Między nami sąsiadami” oraz podsumowaniu projektu „Współpraca polsko- ukraińska na rzecz rozwoju turystyki na obszarze przygranicznym” w Dębowym Lesie w gminie Żmudź w dniu 21.06.2015.
  4. Niebieskie Zeberki bardzo pracowicie spędziły „Noc Świętojańską” 27.06.2015 w parku podworskim w Świerżach. Dbały, aby goście nie tylko przyjemnie, ale również smacznie spędzali czas. Zachęcały do degustacji najsmaczniejszych pączków w okolicy, mufinków rozpływających się w ustach, przepysznych gofrów, razem ze wszystkimi zachwycały się wiankami świętojańskimi i brały udział w poszukiwaniach kwiatu paproci.
  5. 01.07.2015 Niebieskie Zeberki dołączyły do ogromnego grona kobiet z pasją, które wzięły udział w VII Forum Kobiet Aktywnych w Józefowie nad Wisłą. Tegoroczne forum poświęcone zostało zagadnieniom świadomości i równowagi, czyli jak żyć w zgodzie z naturą.
  6. 23.08.2015 Niebieskie Zeberki obsługiwały kawiarenkę podczas tegorocznych gminnych dożynek.
  7. 03.09.2015r. Niebieskie Zeberki zostały zaproszone przez Środowiskowy Dom Samopomocy „Cytrynka” w Dorohusku oraz Stowarzyszenie AKTYWNI SILNIEJSI WAŻNIEJSI na I Przegląd Występów Kabaretowych pt. „KABARETON NAD BUGIEM” przy Pałacu Suchodolskich.
  8. 17.10.2015r.  wzięłyśmy udział w spotkaniu sieciującym”Animacje kobiet w społecznościach lokalnych” przygotowanym przez Stowarzyszenie RÓWNYCH SZANS Bona Fides, które odbyło się w Wytycznie, gm. Urszulin.
  9. Stowarzyszenie Kobiet „Niebieska Zebra” zaprosiło w grudniu 2015r. organizacje szkolne: Drużynę Harcerską, Zuchową, Samorządy Uczniowskie, Szkolne Koło Caritas oraz wszystkich wychowawców do Akcji  „Mikołajki z Zebrą”.
  10.  Pośród przedświątecznych porządków i wypieków Niebieskie Zeberki znalazły czas na oddech i 19.12.2015r. wzięły udział w Świątecznym podsumowaniu działalności Kobiet Aktywnych Lubelszczyzny w Bychawskim Centrum Kultury.

1.  KULTURA DOSTĘPNA-pt. „Kulturalna biesiada”
  2. BAJKOLANDIA
  3. KROMECZKA w ramach grantu BZ WBK „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM”
  4. UCZEŃ W OGRODZIE
  5. KROMECZKA w  ramach grantu  FUNDACJI KULCZYK
  6. WARSZTATY KULINARNE (2016 rok)

Plany na przyszłość

W celu realizacji planowanych działań Zarząd Stowarzyszenia będzie aktywnie promował poszczególne inicjatywy w środowisku lokalnym w celu pozyskania nowych sponsorów i dodatkowych funduszy.  Celem Zarządu będzie pozyskanie nowych członków, co umożliwi ciągły rozwój działalności Stowarzyszenia.