Międzygminna Gimnazjada w Piłce Ręcznej Chłopców

11 lutego 2016r. nauczyciele Wychowania Fizycznego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku byli organizatorami Międzygminnej Gimnazjady w Piłce Ręcznej Chłopców. Reprezentanci Gimnazjum z Dorohuska rozegrali mecz z uczniami Gimnazjum z Dubienki.

Dla chłopców z obydwu szkół zawody były okazją do sprawdzenia własnych umiejętności technicznych jak i współdziałania w zespole, jak również miały wyłonić reprezentanta minii regionu na zawodach Powiatowych, które miały się odbyć następnego dnia w Siedliszczu.

Mecz rozegrano w układzie 2x15 minut. Po bardzo emocjonującej grze zwyciężyli zawodnicy z Dorohuska 10-7. Chłopcy obu drużyn walczyli o korzystny rezultat zgodnie z duchem Fair Play a bardzo dobre decyzje sędziów ( Grzegorza Świderskiego i Adriana Walczuka) sprawiły, że mecz przebiegał w przyjaznej atmosferze.

Pani Anna Waluda Jabłońska wraz z ks. Michałem Szubą zadbali o kulturalne kibicowanie wśród uczniów zasiadających na trybunach.

Drużyna z Dorohuska wystąpiła w następującym składzie: Tomasz Popek, Kamil Radecki, Dawid Zdunek, Fabian Kogut, Michał Sokołowski, Jakub Swoboda, Karol Koguciuk, Michał Giedz, Hubert Kowalski, Łukasz Chwaleba, Mikołaj Hawryluk, Łukasz Grzywna, Przemysław Kozak.