MAMY NOWE WŁADZE!

25 września uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Dorohusku wybrali swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Wśród wielu kandydatów i programów wyborczych, których mogli pozazdrościć zawodowi politycy, wyłonili się liderzy.

Ostatecznie zwyciężyła Kasia Korzeniewska z VIb, zdobywając  50 głosów i zostając Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego SP.

Jej zastępcą została Klaudia Macegoniuk z tej samej klasy, zdobywając 12 głosów. Ciekawa sytuacja natomiast miała miejsce w przypadku trzeciej lokaty, ponieważ aż 3 uczennice uzyskały po tyle samo głosów – 9: Kalina Stopa z IV b, Karolina Palińska Va i Emilia Łuć z V b. A zatem do pracy w samorządzie mamy większą niż zwykle obsadę, co z pewnością wpłynie pozytywnie na działalność tej struktury.

Uczniowie mieli tez okazję zaproponować swojego Opiekuna SU i spośród wcześniej zaproponowanych kandydatur najwięcej głosów zdobyła p. Nina Soja (29) oraz p. Anna Waluda – Jabłońska (28).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej pracy w tym roku szkolnym.

Ustępujący SU SP