BAL GIMNAZJALNY 2015

Dnia 13 czerwca 2015 r. w naszej szkole odbył się bal gimnazjalny, do którego przygotowania trwały wiele miesięcy. Już po feriach zimowych rozpoczęliśmy wykonywanie dekoracji. Motywem naszego wystroju była Japonia, więc składanie wielu malutkich kwiatków kosztowało nas bardzo dużo czasu i pracy. Misterne kwiatuszki zostały poprzyczepiane do gałęzi i przywieszone pod sufitem.

Na ścianie widniał piękny krajobraz z japońskim domkiem, namalowany przez nasze koleżanki. Przed ilustracją postawiliśmy drewniany mostek i prawdziwą fontannę. Nasz trud się opłacił, ponieważ wszyscy zachwycali się jego efektami, a dolny hol zamienił się w prawdziwą salę balową.

Bal rozpoczął się polonezem, co również wymagało wielu ćwiczeń, gdyż mieliśmy mnóstwo skomplikowanych figur. Do tego cierpliwie przygotowywała nas pani Anna Jabłońska, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Kiedy w sobotę o godzinie 16.00 wreszcie nadeszła długo wyczekiwana przez nas chwila, wszyscy byli bardzo podekscytowani, ale też zestresowani. Przybyło wielu zaproszonych gości i rodziców. Wszyscy z uwagą, a niektórzy nawet ze łzami w oczach, przyglądali się polonezowi. Potem nadeszła pora podziękowania i wręczenie kwiatów, co także wywołało wiele emocji.

Później przyszła kolej na pyszny obiad oraz mnóstwo wspólnych zdjęć. I w końcu zaczęła się zabawa! Na początku niekoniecznie rwaliśmy się do tańca. Nasi chłopcy - zagorzali kibice - w trakcie balu zdołali nawet obejrzeć cały mecz i wszystkich zarażali swoim entuzjazmem i "dopingową" atmosferą. Po meczu całe szczęście zabawa się rozkręciła i do północy szaleliśmy na parkiecie tak, że na koniec ciężko było nam się rozstać. Oczywiście bal nie byłby tak udany, gdyby nie nasze wspaniałe wychowawczynie - pani Monika Walczuk i pani Marzena Grzywna, a także inni nauczyciele oraz rodzice, którzy chętnie służyli nam radą, pomocą i opieką.

Wszystkim jeszcze raz z całego serca dziękujemy. To był naprawdę wspaniały wieczór i na pewno o nim nie zapomnimy!

Filmik z balu