Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły kpt. Kazimierza Filipowicza „Korda”

Obchody Dnia Patrona rozpoczęły się 19 kwietnia wyjazdem pięciu harcerek wraz z drużynową podharcmistrz Barbarą Kawą do Pabianic z misją odwiedzenia grobu kpt. Kazimierza  Filipowicza „Korda” oraz spotkania z jego rodziną.  Harcerki spotkały się z córkami Bożeną oraz Haliną i złożyły wiązankę na grobie Patrona. Następnie wraz z rodziną odwiedziły Zespół Szkół nr 3 w Pabianicach, gdzie przez 18 lat nauczał wychowania fizycznego nasz Patron. Zostały tam serdecznie przyjęte przez panią dyrektor i oprowadzone po szkole. W spotkaniu uczestniczył również były dyrektor szkoły, który znał pana Kazimierza jako mały chłopiec. Następnie uczestniczki wycieczki zostały zaproszone do mieszkania przy ul. Skłodowskiej, w którym przez ostatnie 10 lat swojego życia żył i zmarł nasz Patron. Zostały tam cudownie ugoszczone i naprawdę czuły się jak u siebie w domu. Obejrzały też przepiękną kronikę rodzinną wykonaną przez panią Bożenę i wysłuchały opowieści o panu Kazimierzu. Nagrały również wywiad, który po powrocie został obejrzany przez uczniów wszystkich klas.

28 kwietnia natomiast w szkole odbył się Dzień Patrona Szkoły. P. Joanna Szaluś – Sawa przygotowała wystawę o życiu i działalności  kpt. Kazimierza Filipowicza „Korda”. Wraz z p. Barbarą Kawą zorganizowały również Konkurs wiedzy o Patronie dla klas 4 -8. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i odpowiadali fantastycznie. Nauczyciele wychowania fizycznego p. Arkadiusz Słomka oraz p. Marek Grzywna przeprowadzili zawody sportowe dla klas 4-8. Dzieci z klas  I – III natomiast zapoznane zostały z postacią Patrona przez harcerki, a następnie wykonały portrety kpt. Kazimierza Filipowicza „Korda”.